Достапни линкови

САД: Обама и Клинтон ја продолжуваат трката


Сенаторот Барак Обама е се поблиску до номинацијата за кандидат на Демократската партија за претседателските избори во Соединетите Држави во ноември. Обама победи на партиското гласање во Северна Каролина, а со тесна разлика загуби во Индијана од Хилари Клинтон. Републиканците, веќе одамна, за свој кандидат го утврдија сенаторот Џон Меккејн.
XS
SM
MD
LG