Достапни линкови

Мјанмар: Хуманитарците се уште чекаат влезни визи


Потпретседателот на Европската Комисија, Жак Баро денеска во Белград ќе им ги претстави на српските власти техничките услови за укинување на шенгенските визи за граѓаните на Србија. Европската Унија во јануари го олесни визниот режим за Србија, а вчера 17 земји – членки решија на српските граѓани да им издаваат бесплатни визи.
XS
SM
MD
LG