Достапни линкови

Белград: Баро за визните олеснувања


Потпретседателот на Европската Комисија, Жак Баро денеска во Белград ќе им ги претстави на српските власти техничките услови за укинување на шенгенските визи за граѓаните на Србија. Европската Унија во јануари го олесни визниот режим за Србија, а вчера 17 земји – членки решија на српските граѓани да им издаваат бесплатни визи.
XS
SM
MD
LG