Достапни линкови

Хаг: Завршните зборови на одбраната на Бошкоски и Тарчуловски


Во Хашкиот трибунал денеска продолжи изнесувањето на завршните зборови на одбраната во судскиот процес против Љубе Бошковски и Јохан Тарчуловски, кои се обвинети за случајот Љуботен. Предвидено е пред судот свое кратко обраќање да имаат и двајцата обвинети. По сослушувањето на завршните зборови, вообичаено е Судскиот совет да ја донесе пресудата во рок од три месеци.
XS
SM
MD
LG