Достапни линкови

Њујорк: Нафтата достигнува нов рекорд од над 120 долари за барел


Цената на нафтата вчера на берзите достигна над 120 долари што е нов рекорд. Во причините се наведуваат загриженоста за американската економија, и ситуациите во Ирак, Иран и Нигерија.
XS
SM
MD
LG