Достапни линкови

Џакарта: Индонезија ја разгледува можноста за напуштање на ОПЕК


Индонезија ја разгледува опцијата привремено да излезе од нафтениот картел ОПЕК. Целта на земјата била да се фокусира на поголемо производство на нафта кое е паднато и во моментов Индонезија повеќе увезува отколку што извезува.
XS
SM
MD
LG