Достапни линкови

Токио: Кинескиот претседател Ху Џинтао во посета на Јапонија


Кинескиот Претседател Ху Џинтао е во посета на Јапонија втора посета на кинески државник од воспоставувањето на дипломатските односи во 1972 година. Целта е развивање доверба меѓу двете азиски сили и покрај поделбите околу изворите на енергија и безбедноста. Настаните од минатото, кои ги оптоваруваат кинеско – јапонските односи, како што се јавува нема да бидат споменати.
XS
SM
MD
LG