Достапни линкови

Прага: Јап Де Хоп Схефер на средба со чешките лидери за анти ракетниот штит


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер денеска во Прага ќе разговара со чешките лидери за предложениот анти ракетен систем што Соединетите Држави планираат да го постават во Чешка и Полска. Схефер ќе учествува и на меѓународната конференција посветена на антиракетниот штит во светлината на последниот самит на НАТО во Букурешт.
XS
SM
MD
LG