Достапни линкови

Техеран: Иран нема да прифати пакет мерки од големите сили


Иранското министерство за надворешни работи
соопшти дека Техеран нема да прифати никаков пакет иницијативи од големите сили доколку со него се нарушува правото на Иран да поседува нуклеарна енергија. Во минатата недела петте постојани членки на Советот за безбедност и Германија се согласиле да понудат нов пакет со цел Иран да се откаже од програмата за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG