Достапни линкови

Грозни: Најмалку пет руски полицајци загинале во бомбашки напад


Најмалку пет руски полицајци загинале во синоќешниот бомбашки напад во Чеченија, соопшти полицијата, прецизирајќи дека до нападот дошло во главниот град Грозни и оти бомбата била рачно изработена. Полицајците биле ангажирани како допоплнително обезбедување на градот пред задутрешната инаугурација на рускиот претседател Дмитри Медведев.
XS
SM
MD
LG