Достапни линкови

Боливија: Претседателот на Боливија Моралес го оцени референдумот во Санта Круз како неуставен


Претседателот на Боливија Ево Моралес го оцени како неуставен и нелегален референдумот на кој граѓаните на Санта Круз се изјаснија за поголема политичка и економска автономност. Според анкетите кои беа објавени по затварањето на гласачките места,85 проценти од граѓаните се изјасниле за автономност.
XS
SM
MD
LG