Достапни линкови

Сеул: Најмалку осум загинати, а 15 повредени од голем бран во Јужна Кореја


Најмалку осум луге загинале, а околу 15 се исчезнати откако голем бран го погодил западниот брег на Јужна Кореја – јавуваат агенциите. Спасувачката служба соопшти дека 12 луге се повредени.Повекето од пристуните на плажата оддалечена околу 200 километри од Сеул биле туристи и рибари.
XS
SM
MD
LG