Достапни линкови

Скопје: Продолжува посетата на турскиот претседател Абдула Ѓул


Турскиот претеседател Абдула Ѓул, кој беше специјален гостин на претседателскиот самит во Охрид, денеска во Скопје на тет а тет средба со неговиот домакин македонскиот шеф на државата Бранко Црвенсковски. Двајцата претседатели потпишаа и договор за соработка на полето на спречување, ограничување и олеснување на последиците од непогоди меѓу владите на Турција и Македонија. Ѓул попладнево ке се сретне и со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG