Достапни линкови

Пекинг: Две деца починале во Кина од вирусот ЕВ 71


Две деца починале во Кина од вирусот ЕВ 71 со што бројот на жртвите се искачи на 24 – јави кинеската државна агенција. Вирусот кој што ги напага малите деца се манифестира преку заболување на устата, нозете и рацете. Кинеското министертво за здравство презеде специјални мерки и испрати лекари специјалисти во провинција Анхуи која е најпогодена од вирусот.
XS
SM
MD
LG