Достапни линкови

Москва: Конференција за ширењето на сидата во Источна Европа


Во Москва денеска започна конференција, под покровителство на Обединетите Нации, за ширењето на сидата во Источна Европа и Централна Азија. Според податоците на Обединетите Нации, над милион ипол луѓе во тој регион се инфицирани со ХИВ вирусот.
XS
SM
MD
LG