Достапни линкови

Москва: Светските сили му понудиле на Иран нова рунда преговори за нуклеарната програма


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека светските сили му понудиле на Иран нова рунда преговори за нуклеарната програма, под услов Техеран да го замрзне збогатувањето ураниум за време на преговорите. Лавров ова го изјави по состанокот во Лондон, на кој учествуваа претставници на 5-те постојани членки на Советот за Безбедност, плус Германија.
XS
SM
MD
LG