Достапни линкови

Анкара: Турски воени авиони бомбардиле цели на курдските бунтовници


Турски воени авиони бомбардилле кампови на крудските бунтовници во северен Ирак. Како што јавува агенцијата Анатолија, турската авијација извршила бомбардирање врз курдски кампови во областа Кандил. Засега не се соопштени повеќе детали.
XS
SM
MD
LG