Достапни линкови

Техеран: Над сто лица повредени во земјотрес


Иранската државна телевизија јави дека земјотрес со јачина од 4,7 степени, според Рихтеровата Скала го погодил реонот југо-западно од Техеран. Според првичните извештаи, над 100 луѓе биле повредени.
XS
SM
MD
LG