Достапни линкови

Вашингтон: Намалени каматните стапки за четвртина поен


Американската федерална банка ги намали каматните стапки за 0,25 насто и сега изнесуваат 2 насто, што е најниско ниво од ноември 1994-та година. Ваквата мерка е донесена поради страхувањата од натамошен економски пад во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG