Достапни линкови

Вашингтон: Нема нови воени планови за интервенција во Иран


Американските сили соопштија дека нема нови воени планови за интервенција во Иран. Претставник на Пентагон изјави дека не добиле никакви наредби за изработка на планови за напад врз Иран и оти присуството на два носачи на авиони во Персискиот Залив е само демонстрација на американските воени капацитети во регионот.
XS
SM
MD
LG