Достапни линкови

Мадрид: Три бомби експлодирале во баскискиот регион, нема повредени


Шпанските власти соопштија дека три бомби експлодирале во баскискиот регион, но немало повредени. Две од подметнатите бомби биле претходно најавени, а полицијата смета дека зад експлозиите стои сепаратистичката група ЕТА.
XS
SM
MD
LG