Достапни линкови

Москва: Русија распоредила дополнителни трупи во Абхазија


Русија денеска распоредила дополнителни трупи во грузискиот сепаратистички регион Абхазија. Москва соопшти дека зголемувањето на силите во тој регион е во рамките на лимитот од 3 илјади војници, договорен со примирјето во 1994-та година.
XS
SM
MD
LG