Достапни линкови

Јемен: Силна експлозија во близина на амбасадата на Италија


Силна експлозија одекна во административниот и резиденцијален дел на главниот град на Јемен – Сана во близина на италијанската амбасада. Експлозијата одекна пред полчетокот на работното време и засега нема извештаи за евентуални жртви, ниту индиции за одговорност.
XS
SM
MD
LG