Достапни линкови

Москва: Русија ќе прифати решение за името што ќе го договорат Македонија и Грција


Русија ќе прифати решение за спорот меѓу Атина и Скопје што ќе го договорат двете страни, изјавил рускиот претседател Владимир Путин по разговорите со грчкиот премиер Костас Караманлис кој денеска ја завршува официјалната посета на Русија. Караманлис, како што јавија грчките медиуми, изјавил дека Македонија ќе биде поканета во НАТО, откако ќе биде изнајдено решение за проблемот со името.
XS
SM
MD
LG