Достапни линкови

Њујорк: Продолжува новата рунда разговори за името меѓу Ниниц и Димитров


Во Њујорк денеска продолжува новата рунда разговори за името на Македонија што почнаа синоќа со средба на македонскиот преговарач Никола Димитров со посредникот на Обединетите Нации Метју Нимиц. Тој утре и задутре ќе има одвоени консултации со грчкиот преговарач Адамантиос Василакис. Засега неам информации за тековните средби. Во зависност од резултатите од овие консултации Нимиц треба да изготви нова рамка за следните чекори за изнаоѓање решение за проблемот.
XS
SM
MD
LG