Достапни линкови

Манчестер: Манчестер Јунајтед прв финалист во Лигата на шампионите


За љубителите на спортот. Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се првите финалисти на годинашната Лига на шампиони. Синоќа во реваншот од полуфиналето тие беа подобри од Барселона, победувајќи со 1-0 со голот на Сколс. Другиот финалист ќе биде познат вечер, по вториот меч меѓу Челзи и Ливерпул. Финалето се игра на 21-ви мај во Москва.
XS
SM
MD
LG