Достапни линкови

Скопје: Бензините од ноќеска поскапи за три денари


Бензините од ноќеска на полноќ поскапеа за три, а дизелот за 3,5 денари од литар. Цената на најскапиот- Моторен бензин - 96 сега е 73 денари, а литар Еуро Дизел чини 67 денари. Поскапе и мазутот, а освен малопродажната, зголемена е и рафинерската цена на нафтените деривати.
XS
SM
MD
LG