Достапни линкови

Москва: Посета на грчкиот премиер Костас Караманлис


Грчкиот премиер Костас Караманлис денеска ќе престојува во Москва. Посетата е во рамките на средбите на Владимир Путин со странски лидери пред неговото повлекување од претседателската функција, Грција и Русија ќе потпишат договор за изградба на гасовод. Една од темите на разговорите се очекува да биде и спорот со името Македонија.
XS
SM
MD
LG