Достапни линкови

Њујорк: Иран и Сирија се обидуваат да го дестабилизираат Ирак, цели амбасадорот на САД во ОН


Американскиот амбасадор во Обединетите нации Залмај Халилзад ги обвини Иран и Сирија дека се обидуваат да го дестабилизираат Ирак. Тој побара од двете земји да прекинат да испраќаат оружје и странски борци во Ирак. Техеран категорично ги отфрли американските обвинувањата.
XS
SM
MD
LG