Достапни линкови

Приштина: Дводневна воена вежба на КФОР


Командата на КФОР денеска ќе започне дводневна воена вежба во северниот дел на Косово. Вежбата ќе ја изведат војниците од Мултинационалните тактички сили „север“ со цел да ја одржат оперативната подготвеностѕ. Во соопштението се наведува дека КФОР има задача да создаде безбедно опкружување на сите граѓани во Косово. Во соопштението се наведува дека КФОР има задача да создаде безбедно опкружување за сите граѓани на Косово.
XS
SM
MD
LG