Достапни линкови

Киев: Украински хеликоптер се урнал во Црно Море


Украински хеликоптер се урнал денеска во Црно Море, при што загинале 19 луѓе. Хелкоптерот бил на украинската државна компанија за гас, и главно превезувал работници до платформата, а едно лице ја преживеало несреќата.
XS
SM
MD
LG