Достапни линкови

Пјонгјанг: Олимпискиот факел денеска во Северна Кореја


Олимпискиот факел денеска е во Пјонг Јанг, што е за прв пат овој симбол на Олимписките игри да се најде во комунистичка Северна Кореја. Илјадници луѓе се собрале низ улиците за да го поздрават факелот, а некои носеле и кинески знамиња.
XS
SM
MD
LG