Достапни линкови

Шандгонг: Најмалку 66 загинати во железничка несреќа


Во судир на возови во кинеската провинција Шангдонг најмалку 66 луѓе загинале, а околу 250 биле повредени. Државната агенција Ксинхуа јави дека патнички воз излетал од шините и удрил во друг.
XS
SM
MD
LG