Достапни линкови

Багдад: Убиени 38 милитанти во операциите на американските сили во Ирак


Американските и ирачките сили убиле 38 милитанти во операциите за време на викендот во Багдад. Според американската армија, до борбите дошло откако група милитанти нападнале еден контролен пункт во северо-источниот дел на Багдад.
XS
SM
MD
LG