Достапни линкови

Газа: Петмина Палестинци загинале во денешните израелски воени напади


Петмина палестинци загинале во денешните израелски воени операции во Појасот Газа, јавија агенциите. Израелската армија потврди дека дејствувала во Газа, вклучувајки и воздушни напади.
XS
SM
MD
LG