Достапни линкови

Скопје: Висока воена делегација на Канада во посета на Македонија


Висока воена делегација од Канада, предводена од началникот на генералштабот Рик Хилер е во посета на Македонија. На средбите со началникот на генералштабот на македонската армија Мирослав Стојановски и министерот за одбрана Лазар Еленовски ќе стане збор за реформите во армијата, самитот на НАТО во Букурешт и учеството на македонски војници во меѓународните мировни мисии.
XS
SM
MD
LG