Достапни линкови

Лондон: Штрајк во најголемата британска рафинерија


Работниците во најголемата британска нафтена рафинерија започнаа дво дневен штрајк денеска прекинувајки ја работата на нафтоводот.Нафтоводот носи над 700 илјади барели нафта секој ден обезбедувајки околу 40 проценти од Британската нафта и гас и за мегународните пазари.
XS
SM
MD
LG