Достапни линкови

Мароко: 55 работника загинаа во пожар


Мароканските истражители работат врз причината која го предизвика пожарот во која загинале 55 работника а биле повредени над 20 други луге во фабрика во градот Казабланка.Министерството за внатрешни работи соопшти дека истрагата треба да ги утврди безбедносните мерки и условите за работа во фабриката.
XS
SM
MD
LG