Достапни линкови

Техеран: Посета на водечкиот истражувач на меѓународната агенција за атомска енергија


Водечкиот истражувач на Мегународната Агенција за атомска енергија денеска се очекува да отпатува во Техеран на уште една рунда разговори со иранските официјални претставници. Оли Хеинонен директот на канцеларијата за безбедност од нуклеарна енергоја на виенската Мегународна Агенција за атомска енергија треба да разговара со иранските официјлани претставници,американските и со други западни разузнавачи во врска со иранската нуклеарна програма.Тој беше во Техеран и минатата недела. Иран ги отфрли обвинувањата дека развива нуклеарно оружје како несновани.
XS
SM
MD
LG