Достапни линкови

Приштина: Српскиот претседател Борис Тадиќ на полноќна литургија во манастир на Косово


Српскиот претседател Борис Тадич заедно со минсиерот за Косово Слободан Самарџич во сабота пристигна во манастирот Вискои Дечани на Косво за да присуствува на полнокната велигденска литургија со српското малцинство. Неговата посета ја одобри Мисијата на Обединетите нации на Косово, но косовските етнички албански лидери го предупредија срспскиот претседател да не ја користи посетата за политички цели.
XS
SM
MD
LG