Достапни линкови

Скопје: Православните христијани го празнуваат Велигден


По повод православниот Велигден поглаварот на македонската православна цркава г.г. Стефан ја преддводи свечената литургија во Соборниот Храм Св Климент Охридски во Скопје .Во сите цркви на Македонската првославна црвка се одржуваат богослужби по повод најголемиот христијански празник.
XS
SM
MD
LG