Достапни линкови

Косовска Митровица: Косовската полиција заплени четири килограми пластичен експлозив


Косовската полиција запленила околу четири килограми пластичен експозив во северниот дел на Косовска Митровица и привеле три лица од српска националност. По одлука на меѓународниот јавен обвинител, двајцата осомничени кои се жители на Косово се пуштени од притвор за да се бранат од слобода, додека во притвор поради натамошна истражна процедура е задржано осомниченото лице од Белград.
XS
SM
MD
LG