Достапни линкови

Анкара: Турски авиони извршија серија напади во Северен Ирак


Турски авиони ноќеска и изутрината извршија серија напади во Северен Ирак врз позиции на Курдската Работничка Партија. ПКК, која Анкара ја смета за терористичка организација, го користи Северен Ирак како база за напади на цели во Турција.
XS
SM
MD
LG