Достапни линкови

Сирија: Сирија ќе соработува со Меѓународната агенција за атомска енергија на ОН


Сирија соопшти дека ќе соработува со Агенцијата за атомска енергија на Обединетите нации по американските обвинувања дека Северна Кореја и Сирија соработуваат со цел да направат нуклеарен реактор на сириска територија. Дамаск ги отфрли американските тврдења. Меѓународната Агенција за атомска енергија соопшти дека ќе ги истражи информациите на Вашингтон декла израелските сили во Сирија минатиот септември уништиле инсталација која била нуклеарен реактор во изградба.
XS
SM
MD
LG