Достапни линкови

Нагано: Помали инциденти за време на минувањето на Олимпискиот факел


Помали инциденти биле регистрирани денеска за време на церемениите на минувањето на Олимпискиот Факел низ Нагано Јапонија град домаќин на Олимпијадата во 1998 година. Најмалку 3 лица биле уапсени во обид да го нападнат факелот, а помали инциденти имало и во судирот меѓу про кинеските и про тибетските демонстранти, при што 4 лица биле повредени.
XS
SM
MD
LG