Достапни линкови

Скопје: Честитка на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан за Велигден


Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан упати порака и честитка до православните верници, монаштвото и свештенството на Македонската православна црква по повод големиот христијански празник Воскресение Христово - Велигден. Во неа меѓу другото се вели дека ние сме народ кој знае да се радува на Велигден, како што знае и да трпи страданија. Господин господин Стефан посака духовен мир и национално единство за да се истрае на искушенијата и неправдите.
XS
SM
MD
LG