Достапни линкови

Женева: ОИ во Пекинг ќе бидат цел на терористички напади, објави Интерпол


Интерпол објави дека постои реална опасност дека Олимписките игри во Пекинг ќе бидат цел на терористите од анти кинески групи. Претставник на Интерпол соопшти дека протестите на Тибет предизвикале дополнителни безбедносни компликации, а не ја исклучи ни можноста за некакви акции на Ал Каида.
XS
SM
MD
LG