Достапни линкови

Тел Авив: Израел го отфрли предлогот на Хамас за примирје


Израел го отфрли предлогот на Хамас за условно 6-месечно примирје во Појасот Газа, оценувајки дека тоа само ќе им овозможи на милитантите да се прегрупираат. Инаку, Израел денеска соопшти дека изутрината палестински милитанти убиле двајца израелски војници, во близина на градот Тулкарем, на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG