Достапни линкови

Техеран: Во Иран се одржува втор круг од парламентарните избори


Во Иран денеска се одржува вториот круг од парламентарните избори. Конзервативците, уште во првиот круг, освоија мнозинство во парламентот кој има вкупно 290 пратеници. Опозицијата соопшти дека изборите не се фер, бидејки на многу нивни кандидати воопшто не им било дозволено да учествуваат на изборите.
XS
SM
MD
LG