Достапни линкови

Пекинг: Разговори ЕУ-Кина


Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека е охрабрен во врска со Тибет по денешните разговори во Пекинг со кинескиот премиер Вен Џибао. Баросо, кој е во Пекинг со неколкумина европски комесари на разговори за трговската и енергетската соработка меѓу Кина и Европската Унија, се изјасни против идеите за бојкот на Олимписките Игри.
XS
SM
MD
LG